Video

Підписатись на новини

ЗАГРОЗИ ДЛЯ ПОЛЬСЬКО-УКРАЇНСЬКИХ ДІЛОВИХ ВІДНОСИН У ЗВ’ЯЗКУ З БЛОКУВАННЯМ КОРДОНІВ. ЗАЯВА МІЖНАРОДНОГО ТОВАРИСТВА ПОЛЬСЬКИХ ПІДПРИЄМЦІВ В УКРАЇНІ

Правління та представники компаній, що об’єднанні в Міжнародному Товаристві Польських
Підприємців в Україні, 13.03.24. провели прес-конференцію, під час якої була зачитана заява від
польських підприємців, які працюють в Україні, з посланням про деескалацію взаємних
конфліктів/причин протестів та блокування кордонів, а також поточні загрози та втрати
польських компаній у зв’язку з блокуванням прикордонних пунктів.

“Міжнародне Товариство Польських Підприємців в Україні зі зростаючим  занепокоєнням спостерігає за розвитком подій, що мають негативний вплив на торговий обмін між Польщею та Україною.

Перевезення товарів через польсько-український кордон є дедалі складнішим та стає під загрозою припинення. Ескалація протестів з польської сторони та реакція з української сторони має деструктивні наслідки для економік обох країн, порушує атмосферу ділових та міжлюдських відносин. 

Підприємці стикаються з викликами, джерелом яких є акції протесту представників транспортного та аграрного секторів в Польщі. Блокада прикордонних пунктів пропуску суттєво ускладнює роботу ряду компаній з польським капіталом в умовах війни. Втрати, яких ми зазнали внаслідок російської збройної агресії, зараз посилюються ще і блокуванням шляхів сполучення. В результаті польський бізнес втрачає довіру в очах українських контрагентів. Поставки товарів, у тому числі продуктів харчування, з Польщі затримуються, що призводить до невиконання раніше укладених контрактів. Натомість, порушення термінів доставки будівельних матеріалів у багатьох випадках ускладнює усунення збитків від війни, які реалізуються також за участі польської підтримки.

Продовження такої ситуації призведе до втрати українського ринку багатьма польськими виробниками та постачальниками. Наше місце в ланцюгах поставок займуть постачальники з інших країн. Як наслідок, участь польського бізнесу у післявоєнній відбудові України буде обмежена.


Близько 80 компаній об’єднаних в МТППУ є роботодавцями як для громадян України, так і для громадян Польщі. Багато наших працівників протягом двох років воюють на передовій, щодня ризикуючи життям і здоров’ям. Наша господарська діяльність дозволяє нам виплачувати зарплату та підтримувати акції з гуманітарної діяльності. Ми також є важливими платниками податків, так в Польщі, як і в Україні.
Ефективність урядових декларацій має нести за собою вирішення конфліктних зон та суперечок, а конкретні дії зберегти позитивну динаміку. Ми очікуємо ефективності спільних дій обох сторін і міжурядових переговорів. Ми заявляємо про готовність брати участь у польсько-українському діалозі, спрямованому на тривале усунення бар’єрів у торгівлі між Польщею та Україною. Членство Польщі в Європейському Союзі та статус України як кандидата на членство в ЄС мають створити платформу для вирішення економічних проблем, а не викликати їх в окремих галузях.
Водночас закликаємо представників журналістських та експертних середовищ Польщі та України надавати достовірну інформацію про розвиток ситуації та події щодо двосторонньої економічної співпраці. Базування медійного повідомлення на емоціях та безвідповідальних коментарях не створює атмосфери порозуміння та вводить в оману громадську думку як у Польщі, так і в Україні, що не допускаєтся у нинішніх умовах.

Ми рішуче засуджуємо будь-які дії та коментарі, які створюють підґрунтя для зростання антипольських та антиукраїнських настроїв, стають джерелом непорозумінь та емоційної напруги між поляками та українцями.

Члени Ради МТППУ                                                                                                             Київ, 13.03.2024″