Новини

Підписатись на новини

Польські історики на Міжнародній конференції «Польща-Україна: За нашу і вашу свободу»

ерідко Юзефа Пілсудського та Симона Петлюру називають «архітекторами польсько-українського порозуміння», адже саме вони, 98 років тому (21 квітня 1920 року у Варшаві) підписали польсько-українську міжнародну угоду, яка увійшла до історії під назвою Варшавський договір, або ж Договір Пілсудський-Петлюра. Складовою частиною договору була військова конвенція, підписана 24 квітня 1920 року, яка заклала підвалини спільних польсько-українських військових дій проти більшовицьких військ на території України.

Саме цій проблематиці буде присвячена конференція «Польща-Україна: За нашу і вашу свободу! У 100-ліття відновлення незалежності обох народів та 98-ї річниці Варшавського договору», організатором якої виступив Національний університет ім. Тараса Шевченка за підтримки Польського Інституту у Києві. Польщу на конференції представлятимуть проф. Януш Одземковський та проф. Вальдемар Резмер.

У рамках конференції відбудеться презентація книги «Польсько-українська військова співпраця протягом історії». До збірки увійшли тексти доповідей учасників конференції, що проходила у Посольстві Республіки Польща у Києві 16 грудня 2015 р. і в якій взяли участь відомі польські та українські військові історики.

Завантажити програму>>

Джерело: Польський Інститут у Києві