Поради експерта

Підписатись на новини

НОВИЙ ЗАКОН «ПРО ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ТА ДОДАТКОВОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ»

від 17 червня 2018 р.

Основні новели:

– Інформацію про розмір статутного капіталу, список учасників товариства і навіть його місцезнаходження тепер не обов’язково закріплювати в статуті товариства

Закон передбачає запровадження  в ТОВ інституту корпоративних договорів. Ці договори зазвичай стосуються ключових умов створення і ведення бізнесу або виходу з нього. Тепер при укладанні корпоративних договорів можна буде самостійно визначати умови відповідно до потреб власників. Це дає можливість повноцінно укладати договори в Україні та за українським правом, а це означає наблизити Україну до європейських підходів та й в принципі зробити ведення бізнесу простішим і зрозумілішим.

У ТОВ запроваджується інститут наглядових рад, який давно функціонує у розвинутих країнах. Це збільшує прозорість та підзвітність підприємств, сприяє чесній конкуренції та є хорошим знаком для іноземних компаній та кредиторів.

Закон про ТОВ робить можливим заставу корпоративних прав. Тобто, тепер можна буде отримати кредит чи фінансування під заставу частки підприємства, якою ви володієте. Це значно полегшує залучення додаткових коштів та відкриває великі можливості для розвитку бізнесу.

Посилюється відповідальність за несвоєчасне внесення вкладу з моменту реєстрації товариства, аж до позбавлення учасника товариства його частки в організації.

Закон захищає права міноритарних учасників. Тепер виключити з товариства учасника, який  «систематично не виконує або неналежним  чином  виконує  обов’язки», що є доволі суб’єктивним судженням, буде неможливо.

Також, Закон дає право учасникам товариства домовитися про механізм контролю за правочинами із зацікавленістю та уникати конфлікту інтересів між різними бізнесами одних і тих же партнерів.

Джерело: PLP Group