Поради експерта

Підписатись на новини

Новини від юридичної фірми SDM Partners (січень 2020)

1.1.Створено Аграрний реєстр
Аграрний реєстр, створений відповідно до Наказу Президента України № 837/2019 від 08.11.2019, проходить запуск в пілотній фазі в Київський, Черкаській, Львівській, Одеській, Волинській та Миколаївській областях.

Нагадаємо, що реєстр, який працює в режимі «єдиного вікна», покликаний зробити взаємодію між державою та сільськогосподарським виробником простішим, доступнішим та зручнішим. За його допомогою планується полегшити доступ до програм державної підтримки і банківського фінансування, а також сприяти виправленню помилок в державному земельному кадастрі.

Сервіс передбачає можливість отримання даних із ЄДРПОУ, державного земельного кадастру, Державного  реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, Єдиного державного реєстру тварин. Планується доповнити реєстр функціоналом отримання через особистий кабінет користувача адміністративних послуг, в т.ч. дозвільних документів, довідок та витягів із відповідних реєстрів.

2.1. Зменшення тиску на бізнес
Підписано Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення тиску на бізнес з боку органів ринкового нагляду» № 367-IX, який Верховна Рада прийняла 12.12.2019.

Закон спрямований на зменшення корупційних ризиків у діяльності посадових осіб під час здійснення перевірок, а також на посилення захисту споживачів у разі виявлення на ринку небезпечної нехарчової продукції. Документ також сприятиме виконанню зобов’язань України, передбачених Угодою про асоціацію з Європейським Союзом, в частині погодження українського законодавства у сфері ринкового нагляду з законодавством ЄС.

Закон усуває дублювання контролю за окремими видам продукції і уніфікує різновиди перевірок нехарчової продукції, що дозволить уникнути зловживання; встановлює чіткі та прозорі вимоги до інспекторів органів ринкового нагляду і суб’єктів господарства відповідно до переліку та термінів надання документів при проведенні перевірки. Відповідно до закону, перевірка характеристик продукції у її виробників здійснюється лише в тому випадку, якщо є документально підтвердженні підстави вважати, що продукція є небезпечною, становить ризик та/або не відповідає встановленим вимогам внаслідок дій або бездіяльності виробника такої продукції. При проведенні перевірок продукції певного виду (типу), категорії та/або групи забороняється перевіряти іншу продукцію.

Закон також передбачає відповідальність суб’єктів господарювання у вигляді штрафів за порушення законодавства в сфері ринкового нагляду. В той же час встановлюється чіткий строк відправки суб’єкту господарювання постанови про накладання штрафу (16 днів після проведення перевірки), що допоможе уникнути випадків відправки постанов про накладання штрафу заднім числом. З-під дії ринкового нагляду виводяться: ядерні установки, об’єкти, призначені для поводження з радіоактивними відходами, ядерні матеріали, радіоактивні відходи, інші джерела іонізуючого випромінювання; об’єкти будівництва визначені Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності»; дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння та вироби з них (ювелірні та побутові).

Цей закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування.

Джерело: SDM Partners