Aktualności

Підписатись на новини

Звернення МТППУ щодо блокади кордонів

Міжнародне товариство польських підприємців в Україні висловлює протест проти блокади кордону та продовження акції протесту групи польських перевізників на польсько-українському кордоні.

Як підприємці, які ведуть бізнес по обидва боки кордону, ми маємо реалістичну оцінку масштабу протестів порівняно з масштабом збитків польських компаній, пов’язаних зi:

  • зменшенням товарообігу
  • штрафами через несвоєчасну доставку товару нашим одержувачам згідно з договорами
  • відмовами від тендерів через відсутність товару
  • відмовами від інвестицій, їх заморожуванням або виведенням
  • втратами іміджу/втратами статусу окремих ділових партнерів і гарантованих постачальників.

Зменшення товарообігу призводить до значного зменшення сплачених податків, чого не повинно статися в нинішній кризовій ситуації для Польської та Української Держав.

Україна воює. Це боротьба з нульовою сумою за існування нації. Ми, як підприємці, підтримуємо багато гуманітарних проектів в Україні, спілкуємось з людьми, працевлаштовуємо, співпрацюємо і розуміємо важливість цієї боротьби та всього історичного контексту, пам’ятаючи про свій власний, непростий шлях до незалежної та демократичної Польщі, включно з вільноринковою економікою.

Стратегічним для Польщі є партнерство з Україною і утримання фронту подалі від наших кордонів. Звертаємось до відповідних державних органів Польщі та України з проханням негайно вжити всіх можливих заходів для розблокування вантажопотоку між Польщею та Україною.

Рада МТППУ