Aktualności

Підписатись на новини

Відкриття виставки «Дамо жити померлим. Маґурич в Україні. 2007-2023»

У четвер, 14 грудня 2023 року, у Камінній залі Національного історико-архітектурного музею «Київська фортеця»/вул. Госпітальна, 24-А/ відбулось відкриття виставки «Дамо жити померлим. Маґурич в Україні. 2007-2023», організоване Міжнародним товариством польських підприємців в Україні спільно з Товариством Маґурич та Національним історико-архітектурним музеєм «Київська фортеця».

Виставка була створена в рамках 97–го проекту Товариства Маґурич під назвою: Omne trinum perfectum – даймо жити померлим у Поморянах, Чорному Острові та Закладі, фінансованого Національним інститутом польської культурної спадщини за кордоном Polonika, а також за власні кошти. Проект було здійснено у співпраці з громадською організацією Поморян «Поморянська ініціативa» та організацією «Лицарі Колумба».

Виставка працюватиме до 24 грудня 2023 року.

В рамках відкриття відбулась лекція голови Товариства Маґурич – Шимона Моджеєвського, який розказав про діяльність Товариства.

Маґурич – це феномен. Феномен, створений людьми доброї волі, здатними співіснувати та діяти на його благо. Сценою цієї діяльності є звичайне життя і кладовища, котрі являються його органічною частиною. Це виснажлива, а часом і важка робота, та й надалі появляються все нові люди, які працюють з Товариством або хочуть у нього вчитись. Жодна людина не може існувати без пам’яті.

Пам’ять – це ключ, а сакральні місця – кладовища – її надзвичайні носії. Жодна виставка, жоден фільм, жоден інший вид мистецтва не може відобразити те, що сотні волонтерок та волонтерів, переважно поляків, але також і українців,  зробили протягом 37 років на понад 150 кладовищах, що залишились без опікунів через війни та переселення.