Поради експерта

Підписатись на новини

Тендери на закупівлю трамваїв

В Україні будуть оголошені тендери на закупівлю трамваїв за кредити ЄБРР на суму 15 млн євро

16 березня 2018 року міський голова Львова, директор Львівського комунального підприємства «Львівелектротрансу» та старший банкір Європейського банку реконструкції та розвитку підписали угоду про наміри кредитного фінансування для проекту модернізації громадського тролейбусного транспорту.

А вже 22 березня 2018 року Депутати Львівської міськради погодили отримання кредиту Європейського інвестиційного банку на модернізацію тролейбусного транспорту Львова. Згідно з угодою між ЛКП «Львівелектротранс» та ЄБРР планується закупівля 50 тролейбусів, а також ремонт тролейбусного і трамвайного депо і модернізація тролейбусних мереж.

Умовами угоди передбачено, що «Львівелектротранс» отримає до 15 млн євро кредиту: транш на суму до 12,5 млн євро, що буде наданий ЄБРР, та транш на суму до 2,5 млн євро, що буде наданий Фондом чистих технологій ЄБРР. Також «Львівелектротранс» розраховує отримати ще 2 млн євро гранту від ЄБРР. Таким чином загалом на покращення тролейбусної мережі Львова витратять 17 млн євро.

Згідно з інформації на офіційному сайті ЄБРР (http://www.ebrd.com/work-with-us/procurement/p-pn-180306a.html) у найближчий час (орієнтовно з другого кварталу 2018 року) в Україні плануються проведення відповідних тендерів. Контракти, що будуть укладені на таких тендерах, будуть підпорядковані Політиці та правилам ЄБРР щодо закупівель та будуть доступні для компаній будь-якої країни.

Крім тролейбусів, Львів цьогоріч планує придбати також близько 100 нових автобусів та до 50 вживаниих трамваїв з Європи. А у наступні роки планують придбати ще 10 нових трамваїв та 100 нових автобусів за кошти ЄІБ, однак отримання цього кредиту ще в процесі погодження урядом.

Слід пригадати, що Львів вже має успішний досвід використання кредитів ЄБРР,  за ці кошти у Львові було збудовано трамвайну лінію на Сихів та впроваджується систему електронної оплати за проїзд у громадському транспорті.

Джерело: PLP Group