Новини

Підписатись на новини

Розвиток системи цивільного добровільного рятівництва в Україні

Посол Республіки Польща в Києві Ян Пєкло разом з в.о. міністра охорони здоров’я України Уляною Супрун, прийняли участь у міжнародній конференції, яка була підсумовуючою для триваючого з 2015 року проекту, що спфінансується Програмою Польської співпраці розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща, який стосується розвитку системи цивільного рятівництва в Україні. У церемонії відкриття конференції взяли участь Посол Мальтійського Ордену в Україні Антоніо Газзанті Пульєзе ді Котроне та ректор Національного Університету Київсько-Могилянська Академія Андрій Мелешевич.

Конференція, яка об’єднала понад 200 представників державної адміністрації, рятувальних організацій, представників ЗМІ та волонтерів, була організована Фундацією Мальтійської Медичної Служби у співпраці з Мальтійською Службою допомоги Україні за сприяння Київсько-Могилянської Академії та пройшла 7-8 червня 2018р.

Посол Республіки Польща в Києві Ян Пекло зазначив, що з 2010 року спільно з Україною реалізовано понад 43 проекти у сфері кризового управління на суму 10 млн. злотих. Проекти підтримують українську протипожежну службу, добровільне медичне рятівицтво, гірську добровільну пошуково-рятувальну службу, та допомагають відновити добровільну пожежну службу в Україні.

Метою конференції було звернення уваги громадськості та дисидентів на роль добровільного рятівництва і підкреслення необхідності впровадження змін в українське законодавство, які б сприяли його розвитку. Програма конференції включала пленарні засідання і тематичні семінари присвячені потенціалу та завданням добровільного рятівництва, його сучасному стану і можливостям розвитку в Україні. Експерти з Польщі, України, Німеччини та Італії поділилися досвідом створення, функціонування та розвитку добровільного рятівництва.

Найбільшим інтересом користувались виступи присвячені реальним прикладам співпраці добровольців та професіоналів між іншим під час Світових Днів Молоді у Кракові 2016 року,  щодо ліквідації наслідків стихійних лих у Італії, а саме приклади діяльності добровольців з різних міст України.

Другий день конференції був святом мальтійських рятувальників, які пройшли навчання та отримали обладнання завдяки старанням Мальтійського Ордену та підтримки програми Польської Допомоги. Призначення керівниками відповідних міських відділів отримали представники з Івано-Франківська, Львова, Маріуполя, Южноукраїнська, Фастова та Запоріжжя.

Рятувальники мали можливість показати свою майстерність під час показових виступів. Добровольці показали як фахово надати допомогу пораненій особі, якій необхідно провести ампутацію та як діяти під час зупинки серця. Протягом всієї конференції, у перервах між доповідями, учасники могли ознайомитися з обладнаннями рятувального причепу, польового пункту та медичних рюкзаків. Кожен охочий міг потренуватися у реанімації немовлят та дорослих, а також ознайомитися з правилами використання дефібрилятора AED.

Джерело: Посольство Республіки Польща в Україні