Поради експерта

Підписатись на новини

Публічні закупівлі, легалізація (посвідчення) іноземних документів.

Одне із найскладніших та суперечливих питань при участі іноземних компаній в українських публічних закупівлях – це питання легалізації (посвідчення) іноземних документів.

Враховуючи актуальність цього питання, старшим юристом практики публічних закупівель PLP Law Group Олегом Новинським підготовлено статтю «Особливості легалізації іноземних документів в українських закупівлях», яку було опубліковано у журналі «Радник в сфері державних закупівель» № 3 (78) за березень 2018 р. (українською мовою).

http://radnuk.com.ua/publications/articles/articles-1_10839.html

Особливо гострим залишається питання застосування в публічних закупівлях міжнародних договорів про правову допомогу в частині, що стосується скасування вимоги легалізації офіційних документів.

Слід зауважувати, що на сьогоднішній день практика публічних закупівель в Україні склалася таким чином, що в переважній більшості випадків замовних не відхиляє тендерні пропозиції іноземних учасників, якщо подається нотаріально засвідчений переклад документів з посиланням на міжнародний договір.

Проте треба визнати, що на сьогодні в українських закупівлях все ж таки залишається реальна загроза невизнання офіційних документів, виданих іноземними органами, без засвідчення їх дійсності способом консульської легалізації або способом проставлення апостиля.

А тому для уникнення ризиків відхилення тендерних пропозицій або оскарження їх з боку інших учасників, радимо Вам подавати польські офіційні документи, засвідчені апостилем.

Джерело: PLP Group