Новини

Підписатись на новини

Прапрем’єра спектаклю «Повернення Манру»

11 листопада 2018 року у приміщенні Національної опери України ім. Тараса Шевченка з нагоди 100-ї річниці відновлення Незалежності Польщі матиме місце прапрем’єра спектаклю «Повернення Манру» за мотивами опери «Манру» Іґнація Яна Падеревського.

«Повернення Манру» це авторська пропозиція Польсько-українського фонду імені Іґнація Яна Падеревського, в рамках якої ми представляємо єдину у своєму роді польсько-українську копродукцію опери Іґнація Яна Падеревського «Манру». В рамках проекту у 2018 році – у століття відновлення незалежності Польщі буде представлено авторську версію «Манру» за участі видатних митців з Польщі та України (м.ін. Єжи Манксимюка, Наталії Пономарчук чи Василя Вовкуна).

«Манру» є єдиною оперою Падеревського та першою музичною драмою у польській оперній творчості. Вона заснована на ромсько-гуральських мотивах і оповідає історію нещасливого кохання про суспільну нерівність та ігнорування, а завдяки своїй універсальності може сприйматись у будь-яких контекстах.

Прем’єру твору заплановано на 11 листопада 2018 року у приміщенні Національної опери України ім. Тараса Шевченка за участі високоповажних гостей польської та української держав. 12 грудня 2018 року опера у оновленій версії вперше буде представлена у Львові.

Виконавці:

Режисер: Василь Вовкун

Диригент: Наталія Пономарчук

Сценографія: Наталія Клісенко

Мультимедіа: Мацей Вальчак

Оркестр: Український Фестивальний Оркестр

Хор: Галицький академічний камерний хор

Керівник хору: Василь Яценяк

Солісти:

Манру: Мацей Командера

Уляна: Ева Трач

Аза: Людмила Осташ

Урок: Лукаш Моткович

Оргс: Юрій Трицецький

Ягу: Ігор Міхневич

Ядвіга: Наталія Дацько

Художній керівник: Єжи Максимюк

Асистент: Богдан Олендський

Реалізація:

Керівник проекту: Адам Баля

Художній керівник: Маріанна Гумецька

Менеджер: Катажина Ренес

 

Джерело: Польський Інститут у Києві