Новини

Підписатись на новини

Опера ”Галька” в Оперній студії НМАУ у Києві.

У рамках програми заходів з відзначення Року Станіслава Монюшка 30 листопада ц.р. на сцені Оперної студії Національної музичної академії ім. П.І.Чайковського у Києві відбувся прем`єрний показ опери „Галька”.

Це – є одна з цілого циклу мистецьких і освітніх подій з популяризації творчості композитора, до чого приєдналися польські дипломатичні представництва в Україні. Кульмінацією низки заходів стала прем`єра опери „Галька”. Цей проект був здійснений у співпраці Консульського відділу Посольства Республіки Польща в Україні і Польського Інституту у Києві за сприяння Міжнародної спілки польських підприємців в Україні.

До виконання опери були запрошені виконавці з Польщі (солісти: Галька, Януш; танцювальні колективи: „Реґлє” з Пороніна і ансамбль „Промні” з варшавського університету “Головна сільськогосподарська школа”) та України (інші партії, оркестр, хор, диригент, режисер спектаклю).

Автор ідеї проекту – Катажина Фейнер

Кінозйомка (увертюра і сценографія) – Міхал Лавренчук

Диригент – Сергій Свєнціцький

Академічний камерний хор “Хрещатик”

Державний камерний ансамбль “Київські солісти”

Державний академічний духовий оркестр України

Солісти:

Галька – Маґдалєна Фейнер

Януш – Бартломєй Мішюда

Зоф`я – Любов Риженко

Дзємба – Василь Пудченко

Стольник – Роман Смоляр

Йонтек – Юрій Городецький 

“Мазур” виконували члени Народного художнього ансамблю ПРОМНІ ім. Зоф`ї Соляжової з “Головної сільськогосподарської школи” (м. Варшава).

Керівник ансамблю – Радек Пушило 

Регіональний ансамбль ім. Яна Йєндроля „Реґлє” з Пороніна

Керівник ансамблю – Марія Давідек

Ансамбль “Реґлє” супроводжувала війт Ґміни Поронін пані Аніта ЖЕҐЛЄНЬ, яка разом з танцювальним колективом відвідала також польський стенд на Благодійному передріздвяному ярмарку (IWCK) у Києві, передаючи регіональні вироби з Польщі в рамках збору коштів для потребуючих.

Джерело: Посольство Республік Польща у Києві