Новини

Підписатись на новини

ДЕНЬ ПОЛОНІЇ ТА ПОЛЯКІВ ЗА КОРДОНОМ

День Полонії та поляків за кордоном, який відзначається 2 травня, був встановлений Сеймом Республіки Польща у 2002 році. Ця ініціатива стала визнанням «багатовікового доробку і внеску полонії та поляків за кордоном у повернення Польщею незалежності, вірності і прихильності до польськості, а також допомоги Вітчизні у найскладніші моменти».

Польський уряд, визнаючи особливу роль полонії, вважає співпрацю з полонійними осередками одним із своїх пріоритетів. Міністр закордонних справ Яцек Чапутович у промові, яку він виголосив у березні цього року у Сеймі Республіки Польща, підкреслив, що «ми хотіли би, щоб наші земляки стали важливим союзником уряду у промоції польського національного інтересу, польської культури і національної пам’яті, польського історичного наративу».

З вірою в те, що цей ювілей є важливим для всіх земляків, незалежно від місця, де вони живуть, сьогодні особливо ми подумки єднаємось з поляками за кордоном, дякуючи їм за діяльність на благо нашої держави.

Згідно даних Міністерства закордонних справ, за кордоном Польщі на сьогоднішній день проживає близько 20 мільйонів поляків та осіб польського походження. Велику групу становлять особи, які залишились на східних територіях після перенесення державних кордонів. Інші, сучасні емігранти, створюють сучасну польську діаспору в країнах Заходу. Найбільшою польською діаспорою є американська. В 2012 році у Сполучених Штатах понад 9,6 млн. осіб заявили про польське походження.

Прес-служба Міністерства Закордонних Справ РП

Джерело: Посольство Республіки Польща в Україні