Польща надає підтримку бізнесу в Україні

Польща підтримає бізнес в Україні.

Польська влада планує створити спеціальний фонд для розвитку малого та середнього бізнесу в Україні і виділити на його фінансування близько 100 млн дол.
Про це повідомила прес-служба президента Польщі Броніслава Коморовського, який виступив з такою ініціативою.

“Згідно з ідеєю, фонд, у який би увійшли польські фінансові інститути, зокрема – банки BGK і PKO BP, інвестував би в розвиток і реструктуризацію українських компаній, а також польські невеликі і середні компанії, які працюють в Україні”, – йдеться в повідомленні.

Цю ініціативу Коморовського обговорили на зустрічі представники названих банків, польського Мінфіну і канцелярії президента Польщі.
Підприємці зможуть отримати фінансування в розмірі від декількох сотень тисяч до декількох мільйонів злотих, а забезпеченням цих коштів будуть частки в компаніях.
Прес-служба зазначила, що аналогічну підтримку отримувала від США в свій час Польща в рамках Polish-American Enterprise Fund.

“Завдяки підтримці підприємництва на місцевому рівні Україна отримає шанс побудувати середній клас, приватний бізнес і в результаті громадянське суспільство”, – зазначив міністр Олгерд Дзеконьський з канцелярії президента Польщі.

За даними українського комітету статистики, розмір польських інвестицій в економіку України на початок поточного року становив 845,4 млн дол. або 1,5% всіх іноземних інвестицій в сучасній історії української держави.
У порівнянні з попереднім роком інвестиції зменшилися на 71 млн дол.
За українськими даними, рекордні інвестиції поляків в українську економіку було зафіксовано в 2010 році на рівні 938,5 млн дол. У 2002 році їх обсяг становив 98,4 млн дол.
В Україні працюють більше тисячі польських компаній, які представляють переважно малий і середній бізнес.

Джерело: prezydent.pl