Нагадуємо, що особи, які подають документи на національну візу у польських консульських установах повинні надати документ, який підтверджує наявність медичного страхування.
Нагадуємо, що особи, які подають документи на національну візу у польських консульських установах повинні надати документ, який підтверджує наявність медичного страхування в Польщі або медичного страхування з мінімальною сумою страхового покриття 30 000 євро. Строк дії страхування не може бути коротшим за період перебування іноземця на території Польщі та мусить забезбечувати усі витрати, які можуть виникати під час перебування у зв’язку з терміновою потребою поверненняз медичних причин, надання медичної допомоги, невідкладного шпіталізування, або у зв’язку зі смертю, в якому страхувальник зобов’язується покрити надані застрахованій особі кошти для оплати медичних послуг безпосередньо для закладу, що надає ці послуги. Вимоги, що стосуються медичного страхування подорожуючих, зазначені в Законі про іноземців від 12 грудня 2013 р.
Після здійснення аналізу полісів медичного страхування подорожуючих, які подаються разом із заявами про видачу національних віз, було виявлено, що не усі поліси забезпечують перед закладами, які надають медичні послуги в Польщі, виконання зобов’язань страхувальника, а фінансові ризики, пов’язані з наданням медичних послуг, обтяжують медичні заклади.
Особи, які звертаються за національними візами і разом із візовою заявою подають підтвердження наявності медичного страхування, не завжди усвідомлюють відповідальність страхувальника щодо конкретних випадків, перелік яких міститься в умовах страхування. У зв’язку з вищесказаним, особи, яким потрібна медична допомога на території Польщі, часто стикаються з проблемами.
Дбаючи про безпеку застрахованих осіб, які звертаються за візами, польські консульські установи в Україні будуть приймати лише такі страхові медичні поліси, які забезпечуватимуть повну відповідальність страхувальника у межах суми страхового покриття і надання послуг, зазначених у полісі.
Таким чином, визнаватись будуть поліси з мінімальною сумою страхового покриття 30 000 євро, що дійсні протягом періоду перебування іноземця на території Польщі та забезбечують усі витрати, які можуть виникати під час перебування у зв’язку з терміновою потребою повернення з медичних причин, надання медичної допомоги, невідкладного шпіталізування, або у зв’язку зі смертю, в якому страхувальник зобов’язується покрити кошти, які надаються застрахованій особі для оплати медичних послуг для закладу, що надає ці послуги, на підставі рахунку, виданого цим закладом.
Осіб, які купують страхові медичні поліси, просимо уважно вивчати умови страхового договору. Деякі поліси передбачають вимогу покриття коштів надання медичних послуг безпосередньо застрахованою особою з його власних фінансових засобів. У таких випадках витрачені особою кошти повертаються страхувальником пізніше у країні, де поліс був викуплений.
На підставі перевірки полісів медичного страхування, які надавалися разом із заявами про видачу національних віз у польських консульських установах, створено нищевказаний перелік страхових фірм, поліси яких можуть визнаватися за такі, що відповідають вимогам, про які йдеться у Законі про іноземців та можуть бути підставою для видачі національних віз, при забезпеченні інших вимог необхідних для видачі такої візи. Необхідно також зазначити, що у випадку надання застрахованим різних поліс (в рамках різних програм страхування) консулом буде проаналізований кожен конкретний страховий поліс у процесі розгляду візової заяви.
Перелік страхових фірм, поліси яких відповідають вимогам, зазначеним у Законі про іноземців:
ПЗУ Україна
ГЛОБАЛ ГАРАНТ
ПРОВІДНА
ГАРДІАН
ЕТАЛОН
КНЯЖА ВІЄННА ІНШУРАНС ГРУП
ЄВРОПЕЙСЬКЕ ТУРИСТИЧНЕ СТРАХУВАННЯ
У процесі розгляду візових заяв, з якими буде подане медичне страхування, видане іншим страхувальником (не зазначеним у вищенаведеному списку), консул буде аналізувати, чи дане страхування буде забезпечувати закладу, який надаватиме медичні послуги на території Польщі, безпосереднє виконання своїх зобов’язань перед ним.
У випадку, якщо страхування не буде відповідати вищезазначеним вимогам, косул матиме підстави відмовити у наданні візи.
Інформуємо також, що заплановане проведення аналізу усіх медичних страхових полісів, які представлені на території України, з метою перевірки, чи відповідають вони вимогам, зазначеним у Законі.